Mowa ciała mężczyzny - jaka dla kobiet jest atrakcyjna, a jaka nieatrakcyjna?

Większość mężczyzn wie, czym jest mowa ciała oraz jak duże znaczenie ma odpowiednia postawa w komunikowaniu się. Jednak nie dla każdego faceta jest jasne, jaka mowa ciała mężczyzny jest atrakcyjna, a jaka nieatrakcyjna dla płci przeciwnej oraz dlaczego odpowiednia postawa ciała jest tak ważna przy podrywaniu kobiet?

Nie oszukujmy się, kobiety (jak i każdy z nas) oceniają drugą osobę na podstawie pierwszego wrażenia. Jeżeli to okaże się fatalne, to rzadko kiedy mają chęć na ponowny kontakt z facetem. A musisz wiedzieć, że kobiety potrafią wyrobić sobie pierwsze wrażenie o Tobie, nawet zanim jeszcze zdążysz otworzyć usta! Twoja mowa ciała, gesty zdradzają o Tobie dużo więcej niż tysiące wypowiedzianych słów.

Dlatego teraz poznasz kilka bardzo ważnych elementów mowy ciała mężczyzny, która albo wzbudza zainteresowanie kobiet, albo każe kobietom uciec od mężczyzny szybciej, niż ten zdąży do niej cokolwiek powiedzieć.


Nieatrakcyjna mowa ciała.

Zła mowa ciała uwidacznia nieatrakcyjne cechy takie jak słabość, uległość, zdenerwowanie, brak pewności siebie, dyskomfort, czyli cechy słabego charakteru, których nie powinien posiadać mężczyzna.

Oto lista rzeczy po których poznać słabą, niemęską postawę, wystrzegaj się ich jak ognia:
  • Pochylona głowa, przygarbiona sylwetka - pokazuje brak pewności siebie, uległość, słabość. Bardzo nieliczna grupa kobiet zwraca uwagę na mężczyzn, którzy na co dzień w taki „eksponują” swoje ciało.
  • Rozmowa ze skrzyżowanymi rękami - stwarza wrażenie, że jesteś zamknięty w sobie, zdenerwowany i czujesz się niekomfortowo. Czasami krzyżujemy ręce nieświadomie, jest to sposób na własną ochronę.
  • Trzymanie rąk w kieszeni - stwarza takie samo wrażenie, jak wtedy gdy rozmawiasz z kobietą z skrzyżowanymi rękami, pokazuje niepewność, dyskomfort.
  • Nerwowe tiki  i energia - niepotrzebne dotykanie twarzy, ust, czy szyi pokazuje, że jesteś zdenerwowany i czujesz się niekomfortowo. Nerwową energie tworzą również, pospieszne nieskoordynowane ruchy i szybkie mówienie.
  • Brak kontaktu wzrokowego - ciągłe rozglądanie się i problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, zdradzają Twój dyskomfort, zdenerwowanie i brak pewności siebie.
  • Pochylanie się w stronę kobiety kiedy z nią rozmawiasz - zdradza kobiecie, że jesteś nią zainteresowany zbyt szybko (największe znaczenie ma na początku twojej interakcji z kobietą).
Jeżeli któryś z tych elementów złej mowy ciała występuje także u Ciebie, to natychmiast powinieneś go wyeliminować. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Wystarczy, że świadomie zaczniesz akcentować atrakcyjną mowę ciała, a po jakimś czasie Twój umysł zastąpi stare, nietrakcyjne nawyki na nowe. Jak to zrobić dowiesz się w następnej części artykułu, którą przeczytasz tutaj »
Najbardziej wartościowe rady dostępne na liście mailingowej:
E-mail: Imię:
Zgadzam się z polityką prywatności

5 komentarzy:

robaczek pisze... Reply to comment

powiedziałabym, że pochylona głowa i przygarbiona sylwetka świadczą raczej o braku pewności siebie, no ale co ja się tam znam - w końcu jestem tylko kobietą :p

moim zdaniem można by śmiało rozwinąć artykuł, jest tyle rzeczy, o których mężczyźni nie wiedzą... ale po za tym jest ok :)
mam nadzieję, że post o pozbyciu się nawyków pomoże wielu panom!

i jeszcze jedno: nie należy generalizować - w zależności od kobiety, czasem trzeba się nachylić czy włożyć ręce do kieszeni...

Trueman pisze... Reply to comment

Robaczku masz rację, ale na pewność siebie składa się wiele innych pobocznych cech. Można powiedzieć, że pewność siebie to taka wypadkowa wszystkich innych małych elementów, które razem Tworzą śmiałą, pewną siebie postawę. Ale specjalnie dla Ciebie dodałem tam również pewność siebie.;)

Mam już prawie skończoną drugą cześć artykułu. Przedstawię w niej miedzy innymi przykłady z życia.

jeszcze jedno: nie należy generalizować - w zależności od kobiety, czasem trzeba się nachylić czy włożyć ręce do kieszeni...

Powiedziałbym, ze w zależności od sytuacji, a nie od kobiety. Mowa ciała w obrębie kultury jest uniwersalna i podświadomie każdy odbiera ja tak samo.

robaczek pisze... Reply to comment

dziękuję ^^

nie mogę się doczekać tej drugiej części :D zwłaszcza tych przykładów z życia...

"Powiedziałbym, ze w zależności od sytuacji, a nie od kobiety. Mowa ciała w obrębie kultury jest uniwersalna i podświadomie każdy odbiera ja tak samo."

jasne, że tak samo. miałam na myśli to, czego kobieta oczekuje. zapewne ta bardzo nieśmiała będzie wolała, jeśli facet też będzie odrobinę nieśmiały, a kobieta świadoma swojej wysokiej wartości może odebrać zupełny brak nachylania jako brak zainteresowania. oczywiście to jest mały procent, ale nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi.
to nie jest takie proste =]

Piotr pisze... Reply to comment

Trueman, wedle tego co napisałeś to ja mam zajebi**** atrakcyjną "mowę ciała" ;p Gdybyś mi tego nie powiedział to szczerze w życiu bym na to nie wpadł, że jestem (aż) tak idealny. Eh, co za skromność ;p Ale co do artykułu...

"Rozmowa ze skrzyżowanymi rękami" ... i nogami, bo to jest strasznie często spotykane, a tak samo zdradza niepewność i zdenerwowanie. Ja na początku często tak miałem, ale nie ze zdenerwowania tylko jakichś innych głupich powodów. Chwilowe, ale jednak, więc było odbierane jako niepewność. To taki dodatkowy szczegół.

Tak już na boku, co do mowy ciała. Chyba najlepszymi przykładami są (sorry za słówko) murzyni, typu Will Smith czy Martin Lawrence. Oni zawsze są wyluzowani, zawsze mają taką postawę i często pewną siebie. Może nie zawsze, ale sytuacje (sceny), które pamiętam... popieram.

Trueman pisze... Reply to comment

@Piotr
Ależ proszę;)
Jest wiele dobrych przykładów mowy ciała. Jeżeli już podajesz takie takie z dużego ekranu, to np zaobserwuj sobie mowę ciała Clarka Kenta z supermena, oraz samego supermena już po zmianie. Innym dobrym przykładem jest mowa ciała Brada Pitta w filmie Fight Club.

Prześlij komentarz

UWAGA!!! Komentarze "anonimowe" NIE BĘDĄ zamieszczane.

Aby podać IMIĘ lub NICK wybierz z listy: Nazwa/adres URL.

 
© 2009 jak poderwac dziewczyne jak być pewnym siebie podrywanie dziewczyn